Kawa – pić, czy nie pić?

ziarnista kawa Arabica z KolumbiiMa swoich zagorzałych zwolenników, jak też i przeciwników. Kawa – napój, który pokochał niemal cały świat. Zastanówmy się jednak, czy warto pić kawę, czy może uznać argumenty jej przeciwników i zaniechać spożywania tego napoju.

Klasyczna kawa ziarnista pita w odpowiednich (umiarkowanych) ilościach, nie ma negatywnego wpływu na organizm. Samopoczucie po kawie, to kwestia predyspozycji organizmu, dlatego nie jest zalecana osobom, które odczuwają po jej wypiciu dyskomfort.

Mitem jest twierdzenie, że kawa powoduje choroby naczyniowo-sercowe, o ile spożywana jest w ilości dozwolonej (około 1 filiżanki dziennie), nie obniża też potencji, wbrew obiegowej opinii.

Dobrą informacją, dla osób walczących ze zbędnym tłuszczykiem niech będzie fakt, iż kawa pomocna jest w odchudzaniu. Jednak, podobnie jak w przypadku każdego środka, czy suplementu diety, do odchudzania potrzebny jest … ruch. Warto więc połączyć poranną kawę z poranną gimnastyką, bowiem po około 10 minutach od wypicia kawy, nasze ciało zaczyna proces spalania tłuszczu w ilości około 13 % kalorii więcej.

Jednak należy zaznaczyć tu, iż dotyczy to wyłącznie osób o silnym systemie nerwowym, w przypadku osób ze słabym systemem nerwowym oraz spokojnych, picie kawy nie przynosi podobnego efektu.

Podobnych argumentów przytaczać można całe mnóstwo. Jak widać, kawa ziarnista może przynosić korzyści dla organizmu, jednak uzależnione są one od osobniczych uwarunkowań. Dokonując wyboru pić, czy nie pić, należy więc zastanowić się nad tym, w jaki sposób kawa wpływa na wasze samopoczucie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kawa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *