Kawa w kolorze „green”?

Z reguły zielony napój kojarzymy jedynie z herbatą. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że w licznych sklepach specjalistycznych znajdziemy również coś takiego jak zielona kawa – co powinniśmy o niej wiedzieć? Czym różni się ona od tradycyjnej czarnej kawy i jakie ma właściwości?

Co to jest?

Kawa zielona to zwykła kawa, która nie została poddana procesowi jej palenia. Co prawda smak takiej kawy to rzecz indywidualnego gustu oraz upodobań, to jednak można zauważyć coraz większe zainteresowanie właśnie takim napojem, a także tabletkami będącymi wyciągiem z zielonej kawy. Dlaczego?

Właściwości zielonej kawy

Swoją rosnącą popularność zielona kawa zawdzięcza właściwością i obietnicom producentów, że jest dobrym środkiem wspomagającym proces odchudzania nie tylko poprzez wytwarzanie uczucia napełnienia żołądka, a tym samym zredukowanie łaknienia, ale także przyśpieszenie spalania tkanek tłuszczowych i przemiany materii ze względu na dużą zawartość między innymi kofeiny.

Podsumowując, zielona kawa jest swoistą nowością na naszym rynku, jednak z każdym dniem jej popularność rośnie – pozostaje mieć nadzieję, że sami producenci dostrzegą ten trend na rynku i zaoferują nam coraz lepsze gatunkowo odmiany zielonej kawy. W końcu nie każda kawa smakuje tak samo!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kawa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *