Jak urządzić swoją kawiarnię?

mielona kawa i ziarna kawyKawiarnia jest wyjątkowym lokalem w mieście, który powinien kojarzyć się z niezwykłą atmosferą, a także przytulnym wnętrzem. Ważne, aby naszym gościom kojarzył się również z jak najlepszą jakością oferowanych produktów i pyszną, aromatyczną kawą.

W jakie sprzęty należy zainwestować, jeśli planujemy otwarcie własnej kawiarni? Co sprawi, że będziemy chętnie odwiedzany przez coraz nowych klientów?

Odpowiednie wyposażenie do każdej kawiarni

Jeśli specjalizować się będziemy głównie w rozgrzewającej i pysznej kawie, podstawą naszego wyposażenia powinien być profesjonalny ekspres, przeznaczony do jej parzenia.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów kaw, który wprost uwielbiany jest przez licznych Polaków jest kawa mielona. Jest to kawa, którą parzyć możemy zarówno w ekspresie, jak i zalać gorącą wodą – w zależności od oczekiwań przybyłych do naszego lokalu gości. Warto więc zaopatrzyć się w zapas mielonej kawy. Najlepsza mielona kawa pochodzi z krajów Ameryki Południowej, Afryki, a także z bliskich nam Włoch.

Oprócz tego pamiętajmy o pięknym zestawie naczyń, który umili każde picie kawy – gustownych kubkach, filiżankach oraz o talerzykach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kawa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *