Akcesoria dla baristów

dzbanek do spieniania mleka - akcesoria baristówKawa to napój umilający życie chyba każdemu. Jedni ograniczają się tylko do porannej filiżanki, inni z parzenia kawy uczynili prawdziwy zawód. Barista. To osoba, która z kawy potrafi wyczarować prawdziwe cuda. Piękne wzorki na kawie, kawa z warstwami o różnych smakach i wiele innych kawowych specjałów wykona właśnie barista. Ale nie poradziłby sobie gdyby nie odpowiednie akcesoria baristów. Jakie akcesoria pomagają baristom w pracy?

Ekspres do kawy

Dobry ekspres do kawy to podstawa pracy każdego baristy. W końcu liczy się też smak i jakość kawy, a nie tylko wygląd. Ekspresy stanowiące akcesoria baristów wyposażone są w ciśnieniowe spieniacze mleka. Dzięki spienionemu mleko możliwe jest wykonywanie małych arcydzieł na powierzchni kawy.

Dzbanuszki do mleka

Akcesoria baristów to również odpowiednie dzbanki do mleka. Ważne jest, aby miały specjalny „dzióbek” ułatwiający robienie wzorków oraz, aby można było spieniać w nich mleko.

Akcesoria baristów to także dyspensery do sosów i polew, dzięki którym możliwe jest dozowanie sosów i polew oraz miarki do odmierzania odpowiednich ilości kawy czy innych składników.

To główne akcesoria dla baristów, jednak w rzeczywistości bariści potrzebują znacznie więcej przyrządów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria do kawy i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *