Różne właściwości ziół

Green Plants during DaytimeNie od dziś wiadomo, że istnieją zioła, które mogą pomóc w leczeniu pewnych schorzeń. Rzecz jasna w przypadku wielu chorób nie można przerywać leczenia farmaceutykami, jednakże warto połączyć ich zdrowotne działanie z używaniem ziół mających właściwości lecznicze. O jakich konkretnie ziołach mowa?

Jakie zioła warto mieć w apteczce
Istnieje wiele ziół o szerokim zastosowaniu na przykład podczas leczenia niektórych schorzeń. Jednym z najbardziej popularnych jest szałwia lekarska, której używa się podczas leczenia zapalenia gardła, ale także  w przypadku pojawienia się owrzodzenia w jamie ustnej. Szałwia sprawdza się także u osób borykających się z nadmierną potliwością czy zbyt wysokim  poziomem cukru we krwi.

Innym popularnym ziołem, które cieszy się dużym uznaniem ze względu na swoje liczne właściwości jest pokrzywa zwyczajna. Suszone liście pokrzywy są wykorzystywana między innymi do tworzenia płukanek dla osób, które mają problem z łupieżem. Sprawdza się też u osób mających osłabione włosy, skłonne do wypadania. Pokrzywa jest stosowana także u osób mających problem z osłabieniem. Ziół wartych uwagi jest oczywiście zdecydowanie więcej, więc warto mieć je w swojej apteczce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *