Przy jakich chorobach sprawdzą się laski cynamonu

W dzisiejszych czasach laski cynamonu są prawdziwą skarbnicą bardzo wielu substancji zdrowotnych, z których to za najbardziej cenną uważa się aldehyd cynamonowy. To właśnie ta substancja nadaje cynamonowi właściwości antynowotworowe. Cynamon w laskach ma w swoim składzie również epikatechinę, która skutecznie zapobiega rozwojowi chorób neurodegradaryjnych.

Warto wspomnieć również i o tym, że laski cynamonu zaliczane są do grupy termogeników, czyli specjalnych substancji które znacząco przyśpieszają przemianę materii. Jest to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą pozbyć się kilku zbędnych kilogramów.

Dolegliwości żołądkowe

Cynamon w laskach wspomaga prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Każdy kto ma problem z biegunką albo zatruciem pokarmowym, powinien jak najszybciej skorzystać z dobrodziejstwa cynamonu. Godny polecenia jest przede wszystkim magiczny olejek cynamonowy, który doskonale pobudza wydzielanie soku żołądkowego i co najważniejsze zapobiega zaburzeniom jelitowym.

W naszym kraju bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również wyciągi z kory cynamonowca cejlońskiego, które skutecznie zapobiegają wrzodom żołądka. Potrawy, które w swoim składzie zawierają cynamon pomagają regulować gospodarkę węglowodanową w organizmie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *