W czym pić kawę?

kawa w filiżanceZastanawialiście się nad tym, w jakim naczyniu zaserwować swoim gościom kawę? Olbrzymie możliwości, jakie posiadamy dziś w tej kwestii mogą wprowadzić sporo zamętu. Kawa w kubku, filiżance, czy szklance, to dziś nie jedyne sposoby na to, by miło zaskoczyć swoich gości. A tak naprawdę naczynie, po jakie sięgniemy to kwestia naszych preferencji, efektu jaki chcemy osiągnąć, pory dnia, czy okoliczności w jakich pić będziemy kawę.

Jeśli kawa ziarnista, warto posłużyć się starym, sprawdzonym kubkiem. Kawę z ekspresu, czy też szybkie espresso pijemy z reguły w malutkich filiżankach. Na eleganckim przyjęciu, warto kawę zaserwować w ładnej, odświętnej porcelanie, która dodatkowo podniesie ważność uroczystości. Niektórzy goście preferują także kawę rozpuszczalną, jeśli chodzi o nią możemy zaserwować ją w eleganckich filiżankach, ceramicznych lub porcelanowych (podobnie zresztą jak kawę z ekspresu). Kawa rozpuszczalna nie pozostawi po sobie żadnego osadu na dnie kubka, więc względy estetyczne są tu niezwykle istotne, dlatego też warto podawać ją w sposób gustowny i elegancki.

Jeśli lubicie efektowny wygląd i nietypowe rozwiązania, możecie zaskoczyć swoich gości, serwując im kawę w … szklankach do whisky. Z pewnością nie tylko zaskoczycie swoich gości, ale sprawicie, że smak kawy będzie dla nich jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny.

Zupełnie inaczej możecie podać kawę swoim gościom na przyjęciu na działce, czy w ogrodzie. Tu, wszelkie chwyty dozwolone. Możecie śmiało posłużyć się chociażby kubkami papierowymi, czy plastikowymi, co znacznie ułatwi wam późniejsze sprzątanie po przyjęciu.

Jak widać, sposobów na podawanie kawy jest całe mnóstwo i tylko od was i waszych gości zależy, w czym zostanie ona podana. Grunt to jej smak. A zatem – smacznego!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kawa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *