Pokrzywa a regeneracja organizmu

Tea in CupNie od dziś wiadomo, że nie tylko klasyczna medycyna może nam pomóc w wielu schorzeniach. Również i tradycyjne rośliny i zioła mają dla naszego zdrowia ogromne wręcz znaczenie. Przykładem takiej rośliny jest oczywiście pokrzywa. Dlaczego warto pić herbatę z wyciągiem z niej?

Mnóstwo witamin i mikroelementów
Przyjęło się mówić, że pokrzywa sprzyja regeneracji włosów i paznokci. Jest to w zupełności prawdą, ale niewiele osób zastanawia się, czemu tak jest. Odpowiedź jest prosta – zawiera ona mnóstwo mikroelementów, których rolą jest wzmacnianie skóry i jej produktów rogowych (włosów, paznokci itd).

Walka z cukrzycą
Wszyscy wiemy, jak wielkie spustoszenia w naszym organizmie może poczynić cukrzyca. Jeśli więc zależy nam na regeneracji naszego organizmu, koniecznie pijmy herbatę z pokrzywy. Dlaczego? Ponieważ zmniejsza ona poziom cukrów we krwi i tym samym – zmniejsza ich negatywny wpływ na nasz organizm.

Poprawa krążenia
Bardzo często kondycja naszych organów wewnętrznych zależy od prawidłowego ukrwienia. Herbata z pokrzywy to specyfik, który znacznie poprawia krążenie krwi. A co za tym idzie – wzmacnia wszystkie organy wewnętrzne i tkanki, które są zasilane przez krew.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *