W roślinach zawarta życiodajna moc

lubczykJak wiadomo już w starożytności zioła były doceniane. Dlaczego to takie ważne, aby w naszej kuchni pojawiały się różne zioła i przyprawy? Odpowiedź jest bardzo prosta. Główną zaletą jest ich zdrowotność drugą zaś to, że poprawiają smak i dodają aromatu do naszych ulubionych potraw. Wiele znanych firm próbuje zamknąć wspaniały aromat Lubczyku ogrodowego. Faktem jednak jest to, że nic nie jest w stanie tej rośliny zamienić.

Popularna w naszych ogrodach magi nie jest naszym rodzimym gatunkiem. Pochodzi ona z Afganistanu. W naszej strefie klimatycznej ma się całkiem dobrze. Preferuje stanowiska słoneczne, glebę lekką przepuszczalną. Jest rośliną wieloletnią i osiąga wysokość nawet do 1,5 metra.

Łodyga jest prosta wzniesiona. Liście połyskujące, duże, ciemnozielone. Kwiaty pięciokrotne, bladożółte. owoc podwójna rozłupia. Kłącze jest krótkie do 5 centymetrów. Należy do rodziny selerowatych.

Działanie lubczyku ogrodowego jest zbawienne dla naszego zdrowia. Pomaga on przy chorobach układu moczowego w przypadku nieżytu dróg moczowych oraz niewydolności nerek. Jako środek wykrztuśny pomaga przy chorobach górnych dróg oddechowych. W kuchni jest zaliczany jak afrodyzjak zwiększający pobudliwość seksualna.
Nie sposób go pomylić z żadną inną rośliną. Jest tak aromatyczny, że wystarczy delikatne roztarcie liścia w naszych dłoniach aby móc cieszyć się przez długi czas wspaniałym jego zapachem.
Nawet jeśli preferujesz lubczyk w płynie, warto spróbować jego naturalny odpowiednik.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zioła i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *